ETKİNLİKLERİMİZ...

KÜRDAN BATIRIP ÇIKARMACA  (15 AY)

Ben kutumuza iğne ile delikler açtım sonra bir miktar kürdanı kızımın elıne verdım ve batırmasını ıstedım ilk önce epey zorlansada sonra batırdı ve sevınmeye başladı.Bütün kürdanları tek başına batırması uzun süreceği için ben kürdanları batırdım ondanda bu kürdanları çıkartmasını istedim. Meleğim çıkartırken çok mutlu oldu uykusu gelmiş olsa bile:)


Sonra kızım her oyuncağı gıbı bununda uzerıne bastı ve kutu bozuldu.:)))


MAGNETLER BUZDOLABI HARİÇ NERELERE YAPIŞABILIRLER ? (14 AY)
Buzdolabımızın üstünden magnetlerimizi topladık ve kalorifer petegımızın üzerine yapıştırdık yapıştı daha sonra mutfak dolabına yapıştırmak istedık yapışmadı. Fırınımızın üstüne yapıştı anladık ki aynı materyellerden yapılmış herşeyın üstüne yapışabiliyor.


BUGÜNKİ KONUMUZ : ANNEYE YARDIM 


KULP TAKMA


kulp takma çıkarma oyunu kulplar bıraz zor çıkıyor yanlız kızım hepsını cıkarıp tencerenın ıcıne koydu.:)sonra hepsını cıkarıp kendi içine girdi.ŞİŞE DE SU ÜFLEME:) (15 AY)

bir şişeye su koyduk tabiiki içme suyu sonra içine bir pipet koyduk ve üfleyerek baloncuklar yaptık resimler yakında

video
DUYUSAL VE GÖRSEL AKTİVİTELERİMİZ (30.05.2014)

Kuru bakliyatları tanıyoruz tek tek inceliyoruz çıkardığı sesleri inceliyoruz.Kapaklarını açıp, kapatıyoruz ve butun bakliyatlardan bebeğim bir avuç alıp küçük kavanoza yerleştırıyor.Bütün kuru baklıyatları karıstırmıs oluyoruz çıkan ses çok güzel:) Denemenizi tavsiye ederim.Biz cok beğendik.
TUPPERWARE İLE OYUN OYNADIK:))  07.06.2014

Kızım mutfak dolabını açtı ve gözune kestırdıgı tupperware kaplarımı alıp salonun ortasına getırdı bizde napalım etkınlık candır dedik oynamaya başladık. Önce kapakları açtık kapattık sıkılınca kapların ıcıne kucuk kupler koydum ses cıkardı  açamayınca bana baskı uygulamaya başladı aç aç aç aç diye sonra  bul karayı al parayı  oynamaya başladık ıcıne oyuncak sakladım kapların ondan bulmasını ıstedım. Buluncada göz teması kurup aferın sana alkış yaparak cook sevındık.sonra yıne sıkıldık ve kapakları açıp topladık hedef koltugun ustuydu frizbi yaptık kapakları ve fırlattık fırlattıkca guluyor tabıı o fırlatamasada denıyor ve kapakları toplayım bana getırıyor denenmelı kesınlıkle:))) eğlenceli biz çok eğlendık. Sevinçten geri geri bile yuruduk:)Bugünde etkinliğimiz vardı ve arkadaşımız kuzenımız geldı bırlıkte borudan babanın deldıgı kapakları gecırdık ve saydık:) resmı koyup anlatacağım unutmamak ıcın yazmalıyım :)

YİNE BİR AKTARMA ÇALIŞMAMIZ...

Bu sefer kullandığımız malzeme barbunyaSU İÇME BECERİSİ :)
Önce alırız elımıze 2 elımızle kavrarız kapagını anne açar dikeriz kafamıza içtik ehhhhh  sonra kapatması da bizden olsun:))))


                                                                   17 aylık
Çok güzel bir çalışma hem motor hareketler hem büyük küçük algıda beyin jimnastiği için ıcıne koydugunuz resımlerı tanımada çook çook etkili şiddetle tavsiye edilir.

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

GEBELİKTE DOKTORUN ÖNEMİ

HOŞGELDİN IREM ÂLYA 14.02.2013 11:05